KMT Stal to firma powstała w 1967 roku, na bazie niewielkiego rodzinnego zakładu ślusarskiego prowadzonego przez Artura Szymaniuka, który dzięki pasji i wiedzy właściciela oraz Jego synów rozwinął się w obecną firmę, należącą do czołówki producentów stolarki budowlanej w Polsce. Obecnie przedsiębiorstwo dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi: Krat-Met w Kobylnicy oraz Terma w Słupsku.

Cele i filozofia KMT Stal

Podstawą sukcesu firmy są niewątpliwie pasja i determinacja w dążeniu do utrzymania najwyższej jakości produktów, stosując kreatywne i innowacyjne rozwiązania, w oparciu o sprawdzone, wysokiej klasy materiały, stale rozwijany park maszynowy, jak również inwestowanie w ciągły rozwój kadry. Lata pracy nad konstruowaniem i produkcją elementów dla branży budowlanej zaowocowały osiągnięciem najwyższej precyzji wykonania oraz niezawodności wyrobów marki. Potwierdzeniem klasy oferowanych produktów są liczne certyfikaty i wyróżnienia w różnego typu rankingach o zasięgu ogólnopolskim – warto wymienić tu chociażby tytuł Złotej Marki Budowlanej Roku 2021 za drzwi zewnętrzne KMT czy Diamenty Miesięcznika Forbes 2022, których firma jest laureatem.

Oferta firmy

Produkty firmy KMT łączą w sobie wykorzystanie najnowszych technologii i wysokiej jakości materiałów, ze zmieniającymi się w czasie trendami stylistycznymi, nie tracą przy tym ani na bezpieczeństwie wyrobu, ani na jego funkcjonalności. Podstawowym produktem firmy są drzwi stalowe zewnętrzne i wewnętrzne, a także o dodatkowych właściwościach – antywłamaniowe, przeciwpożarowe, drzwi stalowe do kotłowni czy o właściwościach akustycznych. W ofercie znajdują się także drzwi z aluminium, stolarka PVC i aluminiowa oraz bramy garażowe. Produkty są zróżnicowane pod kątem parametrów oraz wyglądu, dzięki czemu odbiorcami marki są zarówno miłośnicy rozwiązań klasycznych, jak i nowoczesnych jeśli chodzi o drzwi wejściowe KMT, jak i rozwiązania do wnętrz.

KMT drzwi zewnętrzne katalog

Na katalog drzwi marki KMT składają się zarówno modele stalowe, jak i drzwi wejściowe aluminiowe. Podstawę stanowią linie drzwi stalowych zarówno w odsłonach standardowych, jak i do domów pasywnych, energooszczędnych, dwuskrzydłowe, z przeszkleniami oraz bez nich czy drzwi do kotłowni zewnętrzne o podwyższonych parametrach przeciwpożarowych. Obecnie marka oferuje dziesięć linii modeli stalowych i dwie linie modeli z aluminium. Przykładowo, są to drzwi Supertherm 90, Plus 75 Passive czy Plus z dostawkami oraz aluminiowe Exclusive i Exclusive Plus. Ciekawym produktem są zgodne z obecnymi trendami ekologicznymi stalowe drzwi wejściowe do domu KMT Plus 75 Passive, które powstały z myślą o domach pasywnych i energooszczędnych. Tę linię produktów charakteryzuje najlepszy w grupie drzwi stalowych, dostępnych w sprzedaży na polskim rynku, współczynnik przenikania ciepła, a ograniczenia strat ciepła wynikają z innowacyjnej konstrukcji skrzydła, którego grubość to 75 mm, ze środkiem z przekładką termiczną.

Inne produkty KMT

Producent wprowadził na rynek także KMT bramy garażowe segmentowe o ponadczasowym wyglądzie i doskonałej jakości, zarówno segmentowe płaskie, posiadające pojedyncze lub potrójne przetłoczenia na panelach, a także w wersji ryfla oraz kasetony. Dodatkowo w ofercie marki znalazły się napędy do bram garażowych, pozwalające bez wysiłku, komfortowo operować bramą, a także stolarka PVC i stolarka aluminiowa. Firma posiada szeroką sieć dystrybucji, w której znajdują się markety, hurtownie i salony budowlane oraz firmy zajmujące się montażem drzwi, okien i bram garażowych.